CM 2014: Elvetia a invins Ecuador cu scorul de 2-1 (0-1)

Group E - Switzerland vs Ecuador
Elvetia a invins Ecuador cu scorul de 2-1 (0-1)

Echipa Elveției a învins in extremis formația Ecuadorului cu scorul de 2-1 (0-1), duminică, pe Estadio Nacional din Brasilia, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie – 13 iulie).
Ecuadorenii au deschis scorul in minutul 22, Enner Valencia inscriind cu capul dupa o lovitură libera.
Elvetienii au restabilit egalitatea in al treilea minut al reprizei secunde. A fost tot o lovitura cu capul, a lui Mehmedi, tot dintr-o faza fixa, insa după un corner.
In minutul 70, elevii lui Ottmar Hitzfeld au mai marcat o data, prin Drnic, insa golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, eronat! O noua greseala de arbitraj de la acest Mondial!
Golul reusit de Seferovici in minutul 3 de prelungiri al partidei a batut un record la Cupa Mondiala. Este cel mai tarziu marcat gol din istorie in faza grupelor!
Următoarele meciuri din Grupa E vor avea loc pe 20 iunie: Elveția — Franța, la Salvador (22,00, ora Romaniei), si Honduras — Ecuador, la Curitiba (sambata 21 iunie, 01,00, ora Romaniei).

0 comentarii la “CM 2014: Elvetia a invins Ecuador cu scorul de 2-1 (0-1)”