HC Dobrogea Sud Constanţa a câştigat în premieră Supercupa României

HC Dobrogea Sud

Sursa foto: Facebook

Victorie spectaculoasă astăzi pentru Dobrogea Sud la Sala Polivalentă din Capitală, în fața campioanei Dinamo București.

Handbaliştii constănţeni au obţinut primul trofeu al sezonului, Supercupa României, învingând-o pe Dinamo cu scorul de 28-27, la pauză 13-10.
Constănţenii au condus partida de la un capăt la celălalt. La pauză, HC Dobrogea a condus cu 13 la 10. În partea secundă, Dinamo a reuşit să se apropie la un gol doar în finalul partidei, astfel că Supercupa merge la Constanţa.
Pentru HC Dobrogea, antrenată din acest sezon fr francezul Christian Gaudin, au înscris Nikola Crnoglavac 7 goluri, Dalibor Cutura 6, Stevan Vujovic 5, Sabin Ignat 3, George Buricea 3, Zoran Nikolic 2, Dejan Malinovic 1, Nemanja Mladenovic 1.
În prima etapă a Ligii Naţională, HC Dobrogea Sud Constanţa va evolua pe teren propriu, la sfârşitul săptămânii viitoare, urmând să întâlnească formaţia CSU Suceava.

0 comentarii la “HC Dobrogea Sud Constanţa a câştigat în premieră Supercupa României”