Simona Halep, urmărită de ghinion.

Simona Halep
Simona Halep, urmărită de ghinion. Românca a abandonat la 's-Hertogenbosch din cauza unei accidentări

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, principala favorită a turneului WTA pe iarbă de la s-Hertogenbosch (Olanda), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari, a abandonat în setul secund al meciului cu germanca Annika Beck, miercuri, în optimile de finală.
Simona Halep a abandonat în cel de-al doilea set al partidei, din cauza unei accidentări. Halep s-a retras din cauza unei accidentări la umăr, după o oră și 17 minute, după ce câștigase primul set cu 7-5 și era condusă cu 3-2 în al doilea.
Cele două s-au mai întâlnit până acum de două ori, iar sportiva noastră s-a impus cu 6-1, 2-6, 6-3, tot la ‘s-Hertogenbosch, în primul tur al ediţiei 2013, şi 6-4, 6-1, în optimile de finală ale turneului de la Doha, din acest an.
Românca este campioana din 2013 a competiţiei şi se află la a doua partidă pe iarbă din 2014.