Steaua_Astra
Echipa Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Astra Giurgiu, în derbiul etapei a IX-a a Ligii I, în care gazdele au lovit de două ori bara prin Chipciu şi Breeveld.

În minutul 53, după ce Chipciu a căzut în careu, steliştii de pe banca tehnică au solicitat penalti, iar antrenorul de portari Ştefan Preda a fost trimis în tribune din cauza protestelor.
În repriza a doua, fanii stelişti de la Peluza Sud au aprins mai multe torţe în culorile roşu, galben şi albastru şi au scandat trivialităţi împotriva Ungariei.
Ambele formaţii se află la prima remiză în acest sezon.
În 21 de partide directe în Liga 1, Steaua are 10 victorii, Astra 6, iar 5 partide s-au încheiat nedecis.
Au evoluat echipele:
Steaua: Giedrius Arlauskis — Paul Papp, Lukasz Szukala, Fernando Varela, Alin Toșca (Iasmin Latovlevici, 69) — Andrei Prepeliță, Nicandro Breeveld (Gabriel Iancu, 71) — Lucian Sânmărtean, Raul Rusescu (Nicolae Stanciu, 35), Alex Chipciu — Claudiu Keșeru. Antrenor: Constantin Gâlcă.
Astra: Silviu Lung jr — Vasilios Pliatsikas, Syam Ben Youssef, Cristian Oros, Junior Morais — Takayuki Seto, Vincent Laban — Gabriel Enache (Seidu Yahaya, 90+1), Constantin Budescu (Marian Cristescu, 87), William De Amorim — Sadat Bukari (Laurențiu Rus, 90). Antrenor: Daniel Isăilă.

0 comentarii la “Steaua Bucureşti a remizat cu Astra Giurgiu, scor 0-0, în etapa a IX-a a Ligii I”