Cătălina Ponor în finalele de la sol si bârnă la Cupa Mondială de la Baku

Catalina Ponor
Constănțeanca Cătălina Ponor s-a calificat, vineri, în finalele de la sol și bârnă cu cele mai mari note, la concursul de Cupă Mondială de gimnastică artistică de la Baku.

Tripla campioană olimpică de la Atena (2004) a obținut 13,233 puncte la sol, unde Anamaria Ocolișan a fost ultima (15), cu 10,833.
La bârnă, Cătălina Ponor a fost prima, cu 14,233, iar Anamaria Ocolișan s-a clasat pe 14 (din 17 sportive), cu 11,066.
Niciunul din cei cinci români care au evoluat la masculin nu a reușit calificarea în vreo finală.
Ambele finale în care va concura Cătălina Ponor sunt programate duminică.

Sending
User Review
0 (0 votes)

0 comentarii la “Cătălina Ponor în finalele de la sol si bârnă la Cupa Mondială de la Baku”

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.