Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

HCM Constanta, sanse tot mai mici la calificarea in sferturile Cupei EHF

hcm-constanta

Cu un singur punct după trei etape în Grupa B a Cupei EHF, HCM Constanţa are şanse din ce în ce mai mici de calificare în sferturile de finală ale competiţiei. Echipa de la malul mării a fost învinsă de formația spaniolă Fraikin BM Granollers, cu scorul de 23-21 (12-10).
În căutarea unei noi participări în Final Four-ul competiţiei, după cea de anul trecut, Constanţa şchioapătă. Problemele financiare ale echipei de la malul mării au slăbit serios lotul lui Şundovski, iar Constanţa are nevoie de trei victorii în ultimele trei meciuri pentru a-şi asigura prezenţa în sferturi.
După un început echilibrat, gazdele s-au desprins pe tabela de marcaj, 5-2 (min. 11). HCM a restabilit egașitatea, 7-7 (20), după care Fraikin a marcat trei goluri, 10-7 (23). HCM a condus la pauză cu 12-10.
În repriza secundă, campioana României a ținut aproape de Granollers, iar cea mai mare diferență s-a înregistrat în minutul 53, 22-18. HCM a încercat să revină, dar a avut doi jucători eliminați în ultimele trei minute, iar Fraikin BM Granollers a învins cu 23-21.
Fraikin BM Granollers: Moises Blanxart Moreno – 1 gol, Guilherme Valadao Gama – 1 gol, Nicklas Grundsten – 3, Jose Guilherme de Toledo – 4, Ferran Sole Sala – 4, Juan Del Arco Perez – 5 goluri, David Resina Forns – 5.
HCM Constanţa: Răzvan Enescu – 1 gol, Albert Cristescu – 2, Mladen Rakcevic – 2, Dalibor Cutura – 2, Laurențiu Toma – 3, Javier Humet Gaminde – 5, George Buricea – 6.
După acest meci, ibericii îşi consolidează prima poziţie, cu 5 puncte, urmaţi de Holstebro (3p), Constanţa (1p) şi St. Petersburg (1p). Meciul dintre danezi şi ruşi e programat sâmbătă seară, în timp ce în etapa următoare, Constanţa joacă pe teren propriu împotriva lui Granollers.

Sending
User Review
0 (0 votes)

0 comentarii la “HCM Constanta, sanse tot mai mici la calificarea in sferturile Cupei EHF”

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.