Simona Halep s-a calificat în finala turneului WTA de la Dubai

Simona_Halep
Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat fără probleme în finala turneului WTA de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii totale de 2.643.670 dolari, vineri, după ce a învins-o pe americanca Jennifer Brady cu 6-2, 6-0.

Halep a început în forţă partida cu Jennifer Brady. Simona a reuşit un break la primul serviciu al jucătoarei americane. La scorul de 3-1 la game-uri, Halep a reuşit o altă minge de break. Campioana noastră a câştigat primul set după doar 36 de minute.
În setul secund, Halep nu i-a dat nicio şansă lui Brady. Românca a reuşit trei lovituri de break şi a câştigat partida după aproximativ 60 de minute.
Românca este cotată cu prima şansă, fiind principala favorită a turneului din Emiratele Arabe Unite.
Campioana noastră va juca finala sâmbătă, de la ora 11.00, împotriva Elenei Rybakina, cea care a învins-o pe Petra Martic cu scorul de 7-6(5), 7-6(2).

0 comentarii la “Simona Halep s-a calificat în finala turneului WTA de la Dubai”

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.