Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Steaua Bucuresti – TSKA Sofia, scor 1-0, intr-un meci amical

steaua-bucuresti

Steaua a învins-o pe ŢSKA Sofia, liderul campionatului Bulgariei, cu scorul de 1-0, în al doilea amical din Turcia. Unicul gol a fost marcat de Adi Popa, pe contraatac, în ultimul minut al primei reprize.
Campioana României a jucat o idee mai bine decât în partida cu Sturm Graz, dar şi în acest joc, cel mai bun jucător al roş-albaştrilor a fost portarul. Valentin Cojocaru l-a blocat în trei rânduri pe fostul stelist Stefan Nikolici şi a mai avut şi alte parade salvatoare.
Steaua, învinsă sâmbătă de Sturm Graz (Austria), cu 2-0, va juca următoarele meciuri pe 6 februarie cu Sparta Praga (Cehia) și pe 8 februarie cu NK Maribor (Slovenia), dar fără cei opt jucători convocați la lotul divizionar. Partidele se dispută pentru trofeul ‘Susesi Winter League’.