Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

CM de fotbal: Olanda – Mexic: 2-1. Olandezii merg în sferturile Cupei Mondiale

Olanda-Mexic

Olanda s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului Mondial după ce a învins pe Mexic cu 2-1, după golurile din final ale lui Sneijder şi Huntelaar.
După ce Mexicul a deschis scorul prin Giovani Dos Santos în minutul 48. Într-un final dramatic, Olanda a egalat dîn minutul 88, prin Sneijder, iar Huntelaar a transformat un penalty în min. 90+4.

Olanda va întâlni în sferturi învingătoarea meciului Costa Rica — Grecia, ce are loc tot duminică. Mexicul rămâne cu cele două sferturi de finală reușite în 1970 și 1986, la Mondialele pe care le-a găzduit.
Au evoluat echipele:
Olanda: 1. Jasper Cillessen — 12. Paul Verhaegh (21. Memphis Depay, 56), 2. Ron Vlaar, 3. Stefan de Vrij, 5. Danny Blind, — 20. Georginio Wijnaldum, 8. Nigel de Jong (4. Bruno Martins Indi, 9) — 10. Wesley Sneijder — 9. Robin van Persie /căpitan/(19. Klaas-Jan Huntelaar, 76), 11. Arjen Robben, 15. Dirk Kuyt. Selecționer: Louis van Gaal
Mexic: Guillermo Ochoa — 2. Francisco Rodriguez, 3. Carlos Salcido, 15. Hector Moreno (5. Diego Reyes, 46), 4. Rafael Marquez (căpitan) — 22. Paul Aguilar, 6. Hector Herrera, 18. Andres Guardado, 7. Miguel Layun — 10. Giovani Dos Santos (20. Javier Aquino, 61), 19. Oribe Peralta (14. Javier Hernandez, 75). Selecționer: Miguel Herrera.
La acest meci a avut loc prima pauza de hidratare oficială, în minutul 30, iar a doua pauză în minutul 75.
În sferturile de finală, Olanda va întâlni învingătoarea din meciul dintre Costa Rica şi Grecia.

Sending
User Review
0 (0 votes)

0 comentarii la “CM de fotbal: Olanda – Mexic: 2-1. Olandezii merg în sferturile Cupei Mondiale”

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.